Projektas „Sportuojanti bendruomenė – sveika visuomenė“

Projekto  pavadinimas: „Sportuojanti bendruomenė – sveika visuomenė“
Projekto tikslas: sudaryti sąlygas gyvenamųjų vietovių bendruomenėms tapti fiziškai aktyvesnėms, sveikesnėms ir stiprinti bendruomeniškumą.

Šiuo konkrečiu projektu siekiama Žirmūnų gyventojus iš arčiau supažindinti su įdomia ir lengvai prieinama sporto šaka – gatvės gimnastika. Ši sporto šaka puikiai tinka įvairioms amžiaus grupėms, kartu gali mankštintis jaunimas ir pagyvenę asmenys, vyrai ir moterys, – tai puiki galimybė šeimoms drauge aktyviai praleisti laisvalaikį.

Uždaviniai:

1. Suteikti daugiau galimybių gyvenamųjų vietovių bendruomenėms fiziškai aktyviai leisti laisvalaikį ir stiprinti sveikatą, siūlant joms įvairų fizinio aktyvumo užsiėmimų ir sportinės veiklos pasirinkimą;

2. Per sportą mažinti socialinės atskirties apraiškas bendruomenėse, stiprinti gyventojų pilietinį aktyvumą ir bendruomeniškumą;

3. Didinti gyvenamųjų vietovių bendruomenių informuotumą apie gyvenamojoje vietovėje veikiančių nevyriausybinių kūno kultūros ir sporto organizacijų veiklą, esamos, fiziniam aktyvumui skirtos, kūno kultūros ir sporto infrastruktūros panaudojimo galimybes.

 Projekto aprašymas

Žirmūnų bendruomenė yra susirūpinusi blogėjančia sporto ir laisvalaikio infrastruktūra. Aktyviai veikianti Žirmūnų bendruomenė siekia šią problemą spręsti burdama bendruomenės narius bendrai aktyviai sportinei veiklai ir stengiasi tam efektyviai išnaudoti esamą infrastruktūrą – prie gyvenamųjų namų esančius sporto aikštynus.

Žirmūnų seniūnija yra didžiausia gyventojų skaičiumi seniūnija Vilniaus mieste (47 400 – 9 procentai visų Vilniaus gyventojų). Žirmūnai, be nepilnai sutvarkytos Neries pakrantės, negali pasigirti gerai išvystyta sportui ir aktyviam poilsiui pritaikyta infrastruktūra. Pastaruoju metu Žirmūnų gyventojai prarado galimybę naudotis anksčiau čia veikusiais Žalgirio stadiono, Žalgirio atvirojo ir uždarojo plaukimo baseinų kompleksais, dabar jau apleistu sporto mokyklos „Sietynas“ aikštynų.

 2014-ais metais Žirmūnų bendruomenės iniciatyva, panaudojant Vietos bendruomenių savivaldos 2013–2015 metų programos, patvirtintos LR SADM, lėšas septyniose Žirmūnų vietose, gyvenamųjų kiemų erdvėse, įrengtos gatvės gimnastikos aikštelės, kuriose pastatyti treniruokliai, skersiniai, lygiagretės ir kopėtėlės paaugliams ir jaunimui sportuoti.
 Žirmūnų seniūnijoje septyniose gatvės gimnastikos aikštelėse, esančiose sekančiais adresai: Žirmūnų g. 110, Žirmūnų g. 98, Žirmūnų g. 97, Žirmūnų g. 65, Žirmūnų g. 23, Žirmūnų g. 18 ir Žygio g. 14,  bus organizuojami sporto populiarinimo renginiai, sporto šventės – Sveikatos dienos. Sveikatos dienų metu vaikai ir suaugusieji, vieni kitiems padėdami, pasimokydami, bendrose ar atskirose komandose žais, rungtyniaus, mankštinsis ir sportuos gryname ore, panaudodami gatvės gimnastikos įrenginius. Kūno kultūros specialistai supažindins žmones su fizinio aktyvumo nauda, taisyklingu judėjimu, ves sveikatingumo mankštas. Projekto kulminacija – dvejos vaikų ir kitų bendruomenės narių gatvės gimnastikos varžybos. Žirmūnų bendruomenė šiuo projektu siekia fizinio aktyvumo pasirinkimą integruoti į gyventojų kasdienybę taip, kad būtų lengva, natūralu, saugu ir trokštama jį pasirinkti.

Parašykite komentarą

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close